Bánkövi Bence
cselló
Bánkövi Bence 1996-ban született Budapesten, zenészcsaládban. A Bartók Béla Konzervatóriumban Pertorini Rezső, majd Kállay Ágnes tanítványa volt. 2016-ban felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre, ahol 2022-ben kitüntetéses mesterfokozatú diplomát szerzett klasszikus gordonka szakon Onczay Csaba gordonkaművész irányítása alatt. Ezt követően ugyanitt folytatta tovább gordonka mesterszakos doktori képzését.
Szólistaként több alkalommal is fellépett az ország koncerttermeiben, a Fiatal Művészek Pódiuma koncerteken, a Zeneakadémia Tehetség Napján, a Kaposfesten, a Vigadóban, valamint együtt dolgozott olyan neves zenekarokkal, mint a Liszt Ferenc Kamarazenekar, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, a Duna Szimfonikus Zenekar, a Nemzeti Filharmonikusok, a Szegedi Szimfonikus Zenekar és a Savaria Szimfonikus Zenekar.
Hazai és nemzetközi versenyeken is részt vett, neki ítélték másodéves hallgatóként a Vásáry Tamás Ösztöndíjat, és ugyancsak 2017-ben második helyezett lett a várpalotai David Popper Nemzetközi Csellóversenyen. 2018-ban pedig negyedik helyezést ért el a Krzysztof Penderecki Nemzetközi Gordonkaversenyen. A Kocsis-Hauser Alapítvány kamarazenei versenyének különdíjasa. Számos mesterkurzuson vett részt Perényi Miklós, Várdai István, Fenyő László, Wolfgang Emmanuel Schmidt, Steven Isserlis, Marcio Carneiro és Matias Oliviera di Pinto vezetésével. A Virtuózok Kamarazenekar alapító tagja, mellyel számos nemzetközi turnén vett már részt többek között Írországban és Kanadában.
Rózsa Pál zeneszerző 2022-ben komponált csellóversenyét neki ajánlotta, melyet a Szegedi Szimfonikus Zenekarral együtt mutatott be. Az előző, szintén Rózsa Pál által részére komponált, és a monogrammját viselő B. B. című darabból pedig rádiófelvétel készült.
Jelenleg egy 1832-ben, Bernard Julius Fendt által készített angol mestercselló tulajdonosa.
Szólistaként több alkalommal is fellépett az ország koncerttermeiben, a Fiatal Művészek Pódiuma koncerteken, a Zeneakadémia Tehetség Napján, a Kaposfesten, a Vigadóban, valamint együtt dolgozott olyan neves zenekarokkal, mint a Liszt Ferenc Kamarazenekar, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, a Duna Szimfonikus Zenekar, a Nemzeti Filharmonikusok, a Szegedi Szimfonikus Zenekar és a Savaria Szimfonikus Zenekar.
Hazai és nemzetközi versenyeken is részt vett, neki ítélték másodéves hallgatóként a Vásáry Tamás Ösztöndíjat, és ugyancsak 2017-ben második helyezett lett a várpalotai David Popper Nemzetközi Csellóversenyen. 2018-ban pedig negyedik helyezést ért el a Krzysztof Penderecki Nemzetközi Gordonkaversenyen. A Kocsis-Hauser Alapítvány kamarazenei versenyének különdíjasa. Számos mesterkurzuson vett részt Perényi Miklós, Várdai István, Fenyő László, Wolfgang Emmanuel Schmidt, Steven Isserlis, Marcio Carneiro és Matias Oliviera di Pinto vezetésével. A Virtuózok Kamarazenekar alapító tagja, mellyel számos nemzetközi turnén vett már részt többek között Írországban és Kanadában.
Rózsa Pál zeneszerző 2022-ben komponált csellóversenyét neki ajánlotta, melyet a Szegedi Szimfonikus Zenekarral együtt mutatott be. Az előző, szintén Rózsa Pál által részére komponált, és a monogrammját viselő B. B. című darabból pedig rádiófelvétel készült.
Jelenleg egy 1832-ben, Bernard Julius Fendt által készített angol mestercselló tulajdonosa.
| Dátum | Cím | Kiadó | Kód | Megjegyzés |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | Enchanted by The Masters | Hungaroton | HCD 32921 |
Saját |