Georgi Sztojanov 1985-ben született Dobrich-ban (Bulgária) és 1988 óta él Magyarországon. Zenei tanulmányait a Magyar Rádió Gyermekkórusában kezdte (1995-2000). A kórus tagjaként a legfontosabb magyar kórusművek előadásában és számos ismert kortárs szerző művének ősbemutatóján közreműködött különböző fesztiválokon Belgiumban, Salzburgban, Olaszországban és Japánban. 1995 óta tanul hegedülni, 1998 óta zongorázni. 2003-ban egy évig klarinétozni tanult, és 2005 óta fuvolázik. Énektanára 2003-2005 között Bodrogi Éva volt, 2005 óta pedig Schultz Katalintól tanul bel cantót.
1996-ban kezdett el zeneszerzéssel foglalkozni. 1998 és 2004 között a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola növendékeként Fekete Győr István osztályában tanult zeneszerzést. Zenei tanulmányaival párhuzamosan a Városmajori Gimnázium diákja is volt. 2004 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen tanul Orbán György növendékeként.
2003-ban harmadik helyezett lett a Fiatal Magyar Zeneszerzők Versenyén „Ablakban” című szerzeményével. Ugyanebben az évben az Angelika Leánykarral felvétel készült a Japán Császárné versére írt zeneművéről, és a felvételt magának a császárnénak is eljuttatták.
2005-ben a 'de ereprijs' zenekar előadta „NO WAY" című zeneművét a Making New Waves Fesztiválon. Ugyanebben az évben két darabját („Gömbhatár" és „Quasi una sonata") is játszották az Ifjúsági Kortárs Zenei Esteken. Szintén 2005-ben, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kórusának előadásában mutatták be „Macbeth monológja” című darabját Halas Dóra diplomakoncertjén.
2006-ban két szerzeményét („Dialógusok az agyamból" és „Konkluzió") is díjazták a Fiatal Magyar Zeneszerzők Versenyén. 2007 januárjában a Magyar Rádió Márványtermében mutatták be „Silence of a victim” című művét, februárban pedig a British Council támogatásával „The Dowland Process” című zeneműve is előadásra került. 2007-ben a Making New Waves Fesztiválon a MAE zenekar adta elő „People” című darabját, az Ifjúsági Kortárs Zenei Esteken pedig „3 da-da-dal” és „Novellák” című műveit mutatták be. A legendás Amadinda Ütősegyüttes közreműködésével 2007 májusában került sor Sztojanov Fuvolaversenyének ősbemutatójára.
2007-ben a Gaudeaumus Music Week passzív résztvevője volt. „Cherubinischer Wandersmann” és „Dear, if you change” című szerzeményeit (utóbbi Koltai Katalin első lemezén is szerepel) 2008 márciusában mutatták be. „Búcsú” című zeneművét a „Nyugat” alapításának 100. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen adták elő a Discantus Énekegyüttes női tagjainak közreműködésével. A Zeneakadémia diplomakoncertjein két kórusművét („Altató” és „Sonnet65”) is játszották, emellett az Akadémia zeneszerzőversenyén elért harmadik hellyel is büszkélkedhet „Cherubinischer Wandersmann” című művéért.
lásd még:
Sztojanov Georgi - ének