2001 tavaszán, túlnyomórészt a Baár-Madas Református Gimnázium régi kórustagjaiból szerveződve, alakult meg a Psalterium Hungaricum Kórus Budapesten.
Fő célkitűzése - amint azt a Szenci Molnár Albert zsoltárfordítás-gyűjteménye utáni névválasztás is jelzi - a hazai és nemzetközi protestáns egyházzene művelése.
A kórus kezdetektől fogva országszerte különböző gyülekezetek körében koncertezik mind önállóan, mind közreműködőként. Budapesten rendszeres fellépője a "Református Énekek" egyházzenei fesztiválnak, valamint a Budapest-Fasori Református Egyházközség zenés áhítatainak. Az utóbbi években egyházzenei művek éneklésén kívül több ízben "világi", komolyzenei művekkel is színpadra léptek.
Koncertprogramjaik összeállításánál nagy figyelmet fordítanak a jeles zenei évfordulókra, így például 2005-ben Farkas Ferenc, 2006-ban Gárdonyi Zoltán, 2007-ben Kodály Zoltán műveit tűzték műsoraikra.
A Psalterium Hungaricum Kórus eddigi legnagyobb szakmai elismerését a 2004. évi brémai kórusolimpia hozta meg, ahol arany fokozatot szerzett mind a "vegyes kamarakórusok", mind a "musica sacra" kategóriákban.