Művészadatbázis

Ez a BMC Művészadatbázisa, amely magyar, magyar származású vagy Magyarországon élő zeneművészekkel, illetve zenekarokkal, kórusokkal, együttesekkel és az általuk készített lemezekkel kapcsolatos információt tartalmaz.

Veduta Musica


Zenekar, kórus, együttes

 
A Veduta Musica kamaraegyüttes 2021-ben három régizenével foglalkozó hangszeres zenész, Fábián Tímea, Vályi Csilla és Megyery Noémi összefogásával jött létre, akik ezt megelőzően kamarapartnerekként több közös projekten dolgoztak már együtt. A korábbi években „Kaleidoszkóp” (2018-2019) és „Zenei párbeszédek” (2020) címmel két olyan koncertsorozatot is elindítottak, melyeken a mediterrán és német barokk zenéhez korabeli képzőművészeti alkotásokat is társítottak. Ezek a projektek és a közös tervezés vezérelte az alapító tagokat, hogy egy összművészeti élményt kínáló együttesként definiálják magukat a koncertéletben.

Így jött létre a Veduta Musica, melynek neve is utal az együttes arculatára. Nevük jelentése zenei látkép/panoráma, mely magába foglalja a képzőművészeti áthallásokat, a zenével egységben lévő művészeti ágakkal nyújtható szélesebb látószöget, valamint repertoárjuk sokszínűségét. Az együttes időközben kiegészült Bodrogi Éva szopránnal és Bene Róza csembalóművésszel, de gyakran dolgoznak együtt Sárközy-Holler Ágnes táncművésszel is.

Céljuk, hogy itthon minél több ritkán hallott 17-19. századi kamaraművet mutassanak be a magyar közönség számára, és olyan összművészeti alkotásokat hozzanak létre, felhasználva ehhez akár egyéb társművészetek, a tánc, képzőművészet vagy próza eszközeit is, amelyekkel érthetőbbé teszik a régebbi korok műveit. Előadásaikban az autentikus előadásmód és a hiteles korábrázolás mellett a régizenéhez való kreatív hozzáállás is hangsúlyt kap, ezáltal úgymond "hidat építve" a régi és kortárs közé. Repertoárjuk mind a hangszeres, mind a vokális kamaraművekre kiterjed, de nyitottak átiratok előadására, valamint a barokk zenén alapuló kortárs reflexiók bemutatására is.