Győri Leánykar
Zenekar, kórus, együttes
Alakulás éve
1958
1958-ban alakította Szabó Miklós a győri Zeneművészeti Szakközépiskola hallgatóiból. A karnagy - aki 1984-tő a budapesti Zeneakadémiának is professzora, s aki 1991-ben művészi munkásságáért Kossuth díjat kapott - transzparens, bizonyos vonatkozásban az angol fiúszopránokra emlékeztető hangzást teremtett kórusában, amely jól illik a legkülönbözőbb korszakok zenei stílusához. A Győri Leánykar évről évre módszeresen végigénekli teljes repertoárját, amely Dufay-tól a kortárs kompozíciókig ível. A kórus műsorán tartja a teljes magyar gyermek- és nőikari repertoárt. Gyakran énekli a reneszánsz kórus polifónia mesterműveit, és hangszerkíséretes kórusműveket is. A kórus 13 önálló lemezt jelentetett meg a Hungaroton cégnél, és további albumok közreműködője. A Bartók Béla összes művét magában foglaló lemezsorozatban ők éneklik Bartók Falun ciklusát és 27 egynemű karát. Ez utóbbi ciklus 1983-as felvétele, valamint egy Haydn-, illetve egy Monteverdi/Palestrina lemez az Év Hanglemeze lett. A Liszt kórusműveit tartalmazó felvételük elnyerte a Francia Lemezakadémia Nagydíját. Koncertkörútjaik során jártak Franciaország, Ausztria, Olaszország, Lengyelország, Németország, Belgium, Kanada és Anglia városaiban.
1996-ban Bartók Béla-Pásztory Ditta-díjjal tüntették ki az együttest, valamint Szabó Milóst, a Győri Leánykar alapítóját és kórusvezetőjét.
1996-ban Bartók Béla-Pásztory Ditta-díjjal tüntették ki az együttest, valamint Szabó Milóst, a Győri Leánykar alapítóját és kórusvezetőjét.